• Nauczycielem być

• Nasza szkoła bierze udział w konkursie Nauczycielem być - dlaczego wybrałem ten zawód? organizowanym przez portal praca.plCel konkursuNauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę. Odkrywa talenty, pokazuje różne ścieżki, jakimi można podążać, wychowuje, uczy, jak stawiać pytania oraz jak samodzielnie formułować wnioski. Dla dzieci i młodzieży jest przewodnikiem, który niejednokrotnie ma ogromny wpływ na całe ich życie.

Kto nie pamięta ulubionych nauczycieli ze szkoły, którzy zaszczepili w nas ciekawość świata i popchnęli w kierunku ulubionej dziedziny? I choć zawód ten jest niezwykle różnorodny i pasjonujący, a także bardzo odpowiedzialny, wciąż bywa niedoceniany. Chcielibyśmy to zmienić i pokazać, jak ważna i niezwykła jest praca nauczyciela! Kto inny opowie o tym lepiej, niż właśnie Wy, Nauczyciele?Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie Praca.pl i opowiedzenia nam, dlaczego wybraliście akurat ten zawód. Czy było to marzenie z dzieciństwa? A może chęć uczenia innych pojawiła się w jakimś szczególnym momencie życia? Dlaczego dokonaliście właśnie takiego wyboru kariery?

• Kino oraz kręgle

• Klasy drugie, trzecie i czwarte naszego liceum wzięły udział w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazł się seans filmowy oraz kręgielnia.

• Nie tylko Palmiry

• Uczniowie klasy 1 liceum, 1th, 1ti, 2k/s oraz 2w uczestniczyli w wycieczce do Muzeum - Miejsca Pamięci w Palmirach. W programie wycieczki znalazło się również kino, a w nim Niepewność. Zakochany Mickiewicz.

• Sowy 2024

• Jedną z atrakcji tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie przez Samorząd Ucnziowski Sów 2024. Nagrody zostały przyznane nauczycielom za ich otwartość, innowacyjność oraz inne umiejętności dostrzeżone przez uczniów.

• Nasz internat

• Mieszkańcy naszego internatu mimo jesiennej aury mają dobre nastroje. Jeżeli chcesz w nim zamieszkać, to zachęcamy do przeczytania kilku przydatnych informacji >>> PRZECZYTAJ

• Barwy jesieni

•

Tytuł „Jesieniary 2024” zajęły klasy 2a i 4b. To pierwsza edycja takiego konkursu w naszej szkole. Gratulujemy zwycięzcom.

• II miejsce dla Oliwii

• Oliwia Piasecka z klasy 2 a naszego liceum zajęła 2. miejsce w mistrzostwach powiatu płońskiego w indywidualnych biegach przełajowych.

• Raperzy znad Raciążnicy

• Samorząd Uczniowski zadbał o oprawę artystyczną tegorocznego Dnia Chłopaka. Dziewczęta wcieliły się w role współczesnych gwiazd muzyki, internetu i sportu. Upominki otrzymali również starsi chłopcy, czyli męska część naszego grona pedagogicznego oraz pracownicy obsługi.

• KL Soldau - pamiętamy

• Uczniowie Zespołu Szkół w Raciążu uczcili pamięć zamordowanych więźniów obozu KL Soldau. Było to możliwe dzięki pielgrzymce autokarowej zorganizowanej przez Koło Historyczne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

• Wdrażamy RESQL

• Uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach przybliżających zasady działania RESQL oraz wyjaśniających m.in. rodzaje przemocy. Aplikacja już działa. Jeżeli potrzebujesz pomocy, to skorzystaj z RESQL.

• Ciekawe szkolenie

• Uczniowie klasy wielozawodowej wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu prowadzonym przez firmę NEXUS AUTO Polska Uczniowie m.in. dowiedzieli się jak zarządzać serwisem, dbać o najwyższą jakość usług oraz budować relacje z klientami.

• Narodowe Czytanie

• Kordian po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1834 roku. 90 lat później nasi uczniowie z dumą czytali fragmenty jednego z najważniejszych dzieł Juliusza Słowackiego.

• Festiwal „PUSZKINIANA – 225”

• Laureatki finałowego etapu Festiwalu z okazji 225. rocznicy urodzin Aleksandra Siergiejewicza Puszkina: Agata Bloch (konkurs plastyczny), Zuzanna Kuskowska (konkurs recytatorski), Beata Stępniak (konkurs recytatorski) i Wiktoria Zawadzka (konkurs piosenki) wraz z opiekunką Marzanną Pietrzak. Gratulujemy!

• Witamy w nowym roku szkolnym

• Wkroczyliśmy w kolejny rok szkolny. Niech ten czas będzie okazją do odkrywania nowych pasji, rozwijania umiejętności i dążenia do wyznaczonych celów. Wakacje już za niespełna 10 miesięcy :)

• RESQL

• Jako jedna ze 100 szkół w Polsce dołączyliśmy do projektu RESQL, którego celem jest pomoc młodzieży w radzeniu sobie m.in. z przemocą rówieśniczą i problemem bullyingu. RESQL to wielokrotnie nagradzany, innowacyjny system stworzony przez naukowców z Uniwersytetu SWPS we współpracy z uczniami, nauczycielami, dyrektorami i rodzicami. Projekt obejmuje działania popularyzatorskie, otwarte webinary i szkolenia oraz bezpłatne wdrożenie systemu RESQL o łącznej wartości 600 tys zł. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z programu przekazane zostaną uczniom w trakcie godzin wychowawczych oraz rodzicom w trakcie zebrań.

• Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

• Jedyne w regionie BEZPŁATNE liceum ogólnokształcące dla dorosłych.

- Cykl kształcenia trwa 3 lata.

- Zajęcia w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych, zwykle 2 razy w miesiącu w godzinach 8-16.

- Indywidualne podejście do Słuchacza i życzliwa atmosfera.

Warunki przyjęcia:

- Ukończona szkoła branżowa I stopnia / szkoła zawodowa LUB przerwane kształcenie w liceum ogólnokształcącym lub technikum. (Kształcenie w LOdD rozpoczyna się wówczas od klasy II.)

Podanie i szczegóły: https://zs-raciaz.edupage.org/a/liceum-dla-doroslych

Rekrutacja trwa do 15 sierpnia 2024 r.

• Nasi znów w TV

• Radni Raciąskiej Rady Młodzieżowej, a wśród nich nasi uczniowie,  wzięli udział w warsztatach dotyczących wystąpień publicznych zorganizowanych w Akademii Telewizyjnej TVP.