• Nauczycielem być

• Nasza szkoła bierze udział w konkursie Nauczycielem być - dlaczego wybrałem ten zawód? organizowanym przez portal praca.plCel konkursuNauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę. Odkrywa talenty, pokazuje różne ścieżki, jakimi można podążać, wychowuje, uczy, jak stawiać pytania oraz jak samodzielnie formułować wnioski. Dla dzieci i młodzieży jest przewodnikiem, który niejednokrotnie ma ogromny wpływ na całe ich życie.

Kto nie pamięta ulubionych nauczycieli ze szkoły, którzy zaszczepili w nas ciekawość świata i popchnęli w kierunku ulubionej dziedziny? I choć zawód ten jest niezwykle różnorodny i pasjonujący, a także bardzo odpowiedzialny, wciąż bywa niedoceniany. Chcielibyśmy to zmienić i pokazać, jak ważna i niezwykła jest praca nauczyciela! Kto inny opowie o tym lepiej, niż właśnie Wy, Nauczyciele?Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie Praca.pl i opowiedzenia nam, dlaczego wybraliście akurat ten zawód. Czy było to marzenie z dzieciństwa? A może chęć uczenia innych pojawiła się w jakimś szczególnym momencie życia? Dlaczego dokonaliście właśnie takiego wyboru kariery?

• Kino oraz kręgle

• Klasy drugie, trzecie i czwarte naszego liceum wzięły udział w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazł się seans filmowy oraz kręgielnia.

• Nie tylko Palmiry

• Uczniowie klasy 1 liceum, 1th, 1ti, 2k/s oraz 2w uczestniczyli w wycieczce do Muzeum - Miejsca Pamięci w Palmirach. W programie wycieczki znalazło się również kino, a w nim Niepewność. Zakochany Mickiewicz.

• Sowy 2024

• Jedną z atrakcji tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie przez Samorząd Ucnziowski Sów 2024. Nagrody zostały przyznane nauczycielom za ich otwartość, innowacyjność oraz inne umiejętności dostrzeżone przez uczniów.

• Nasz internat

• Mieszkańcy naszego internatu mimo jesiennej aury mają dobre nastroje. Jeżeli chcesz w nim zamieszkać, to zachęcamy do przeczytania kilku przydatnych informacji >>> PRZECZYTAJ

• Barwy jesieni

•

Tytuł „Jesieniary 2024” zajęły klasy 2a i 4b. To pierwsza edycja takiego konkursu w naszej szkole. Gratulujemy zwycięzcom.

• II miejsce dla Oliwii

• Oliwia Piasecka z klasy 2 a naszego liceum zajęła 2. miejsce w mistrzostwach powiatu płońskiego w indywidualnych biegach przełajowych.