• Lekcje z ZUS

• Uczniowie klas: 2Th, 2Tż, 2Ti oraz 5 Th uczestniczyli w projekcie "Lekcje z ZUS". Panie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płońsku przedstawiły uczniom m.in. pojęcie i istotę ubezpieczeń społecznych w Polsce.

• Nie tylko Łazienki...

• Kolejna wycieczka z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę. Tym razem wyprawa do stolicy, gdzie w programie oprócz Królewskich Łazienek znalazło się CNK.

W wycieczce udział wzięli uczniowie klas 1Th, 1Tż, 1T, 4Tż i 4Ti.

• Spotkanie z policjantami

• W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się, jakie są prawne konsekwencje zachowań ryzykownych oraz o czynach karalnych popełnianych w sieci.

• Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

• Aleksandra Poczmańska i Julia Podorska odebrały z rąk Pani Starosty pamiątkowe dyplomy oraz otrzymały nagrody pieniężne za wybitne osiagnięcia.

Ola jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią na co dzień", a Julia jest brązową medalistką Mistrzostw Polski w Boksie Juniorów.

W trakcie dzisiejszych obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej stypendium Starosty otrzymali również absolwenci, którzy uzyskali najwyższy średni wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych. W tym gronie znaleźli się Gabriela Kowalewska (absolwentka naszego LO) i Sebastian Kowalski (absolwent naszego technikum).

• Naukowo i historycznie - warto było!

Nasza młodzież wzięła udział w ciekawych zajęciach w pracowni biologicznej oraz zwiedziła toruńską starówkę.

• Szkolne obchody DEN

• świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym składamy serdeczne życzenia!

• III miejsce w biegach

• Męska reprezentacja Zespołu Szkół w Raciążu zdobyła III miejsce w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych.

Opiekunem był  p. Krzysztof Poczmański. Gratulujemy!!!

• Pałac w Wilanowie

• Uczniowie klas 4a, 4b, 2a, 2b,1a i 1b Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili  Muzeum Neonów oraz Pałac w Wilanowie. Była to wycieczka z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę.

• Prawo nowych technologii

• Nasi uczniowie wzięli dziś udział w szkoleniu „Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo”, który jest częścią programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, realizowanego przez Ministerstwa Edukacji i Nauki.

• Biegi przełajowe

• Krystian Różański oraz Filip Rusin awansowali do Rejonowych Biegów Przełajowych w Ciechanowie. Gratulacje należą się wszystkim, którzy reprezentowali naszą szkołę.